Halloweenský den

Halloween
Na dva dny před podzimními prázdninami jsme se všichni velmi těšili. Děti se v pondělí strašidelně naladily a nachystaly si masky. Velké poděkování patří všem rodičům, kteří děti nastrojili do originálních masek (někteří navíc přinesli i pro ostatní balónky a  halloweenské dobroty). Třída byla plná čarodějnic, duchů, příšer a upírů - jedna čarodějnice dokonce přilétla na koštěti. Celý den jsme měli tematicky zaměřený. Povídali jsme si o tradici Halloweenu, v rámci AJ se naučili anglickou básničku Halloween colours. Četli jsme s pomocí upírů, cestovali po slabikách do tajemného hradu, díky skvěle zvládnutým příkladům jsme si vybarvili početní vybarvovací halloweenský obrázek. Vyráběli jsme také duchy a vydlabali si v každé skupince společně 4x Jack-o'-lantern. Děti ocenily i halloweensky zaměřené „řádění“ a soutěžení. Domů jsme si nesli námi vyrobené dýňové lucerničky ze skleniček. Na závěr všichni obdrželi halloweenské ocenění vrchní čarodějnice.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 25.10.2021