Národní den

I druhý projektový den předprázdninového týdne byl velmi zajímavý. Děti se oblékly do národních barev-bílé, modré a červené, a to proto, aby mohly sestavit českou vlajku. A právě česká vlajka nás provázela celý den. Povídali jsme si o tom, jak vypadá, kde a kdy ji můžeme vidět, ve skupinách jsme si složili vlajkové puzzle. Seznámili jsme se i s vlajkou Evropské unie. V pracovním listě jsme se seznámili i s ostatními státní symboly České republiky. Založili jsme si také lapbook na téma Česká republika. Lapbook je „kniha“, složená z mnoha interaktivních prvků (skládaček), které spojuje společné téma. Jednotlivé části této „knihy“ obsahují důležité a zajímavé informace k tématu, které se děti učí. Název je odvozen od slov LAP = klín a BOOK = kniha, tedy „kniha do klína“. Na závěr si každý vyrobil českou vlajku.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 31.10.2021