První den ve škole

Tak nám to začalo. Slavnostní uvítání prvňáčků se konalo nově na zahradě školy, kde děti prošly slavnostní bránou, která je proměnila na školáky. Spolu s prvňáčky dorazili i rodiče, prarodiče a další členové rodiny. Zároveň byl každý prvňáček vyfocen ve fotokoutku a rodiče si mohli domů ihned odnést fotografie.

Třída 1.B přivítala 15 nových prvňáčků (9 chlapců a 6 dívek). Přivítala jsem je nejen já, ale i včelka Mája s Vilíkem. Včelky, coby symbol píle, nás budou, jako naši maskoti, doprovázet na výletech, exkurzích a dalších akcích. Budeme se nimi učit, soutěžit, budou dětem pomáhat, motivovat. První den jsme se stihli seznámit se třídou, popovídali si, rozdali včelkové medaile a pamětní listy. Společně jsme odříkali slib prvňáčků a stvrdili slib podpisem. Na kouzelné tabuli jsme plnili už i úkoly-hledali jsme své jméno, objevovali svou prvňáckou značku. Za odměnu nás čekala pohádka o líné včelce. S úsměvem a natěšeni na další den jsme se rozloučili a šli s rodiči tento slavnostní den oslavit. Doma jsme potom vypracovali náš první domácí úkol. Čeká nás první školní rok a já doufám, že se všem bude ve škole líbit a budou do školy chodit rádi.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 02.09.2021