Projektový den-Den výživy

V úterý 19. října jsme si užili náš první projektový den- Den výživy. Uvedli jsme se do problematiky zdravé a nezdravý výživy. Poté už jsme se rozdělili do skupin, v kterých jsme pracovali celý den. Složili jsme si puzzle s tématikou ovoce, zelenina a tím si uvedli hlavní téma pro náš ročník Pojmenovali jsme si ovoce, zeleninu. Na interaktivní tabuli jsme třídili ovoce a zeleninu, poznávali známé a méně známé druhy. Dětem se velmi líbila ochutnávka, kdy poslepu hádaly, co právě ochutnávají. O svačině jsme si pochutnali na množství zeleniny. Poté jsme si šli připravit do školní cvičné kuchyňky ovocný salát. Rodiče nám poslali spoustu jablíček, hrušek, mandarinek, banánů, hroznového vína, broskví. Salát jsme ochutili agávovým sirupem a citrónem.  Tímto všem rodičům moc děkuji za skvělou spolupráci. Děti omývaly, krájely, míchaly, ochutnávaly, ujídaly. Vše jsme zvládli a na vyrobené svačince jsme si všichni moc pochutnali. Ve skupinách jsme dokončili práci výtvarnou činností, a to zavařováním kompotů pomocí otisku jablíček. Jak se dětem povedlo, můžete posoudit z fotografií. Už teď se těšíme na další projektový den.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 19.10.2021