Branný den s armádou ČR

$article->head

V úterý 12.3.2024 navštívili naši školu vojáci z Krajského vojenského velitelství Liberec, které je koordinátorem tzv. POKOS. A ptáte se, co je to POKOS? Jedná se o zkratku „Příprava občanů k obraně státu“.

Během úterního dopoledne se naši osmáci a deváťáci dozvěděli o Armádě České republiky – jaký je její úkol, poslání, o obraně státu, jak se chovat v krizových situacích, o branné povinnosti -  tu mají všichni občané ČR ve věku 18 – 60 let!

Dále si naši žáci natrénovali první pomoc, získali základní informace o sebeobraně – mohli si také vyzkoušet, připravit se na mimořádné situace, popřípadě mohli zjistit, jak přežít v neznámém terénu.

Největší zájem byl o ukázku a případné vyzkoušení plynových masek, střelných zbraní, granátů apod.

Akce se setkala s velkým úspěchem a již nyní se na podobnou akci za dva roky těší naši současní šesťáci a sedmáci.

Připojené fotografie

Autor: Mgr. Linda Klimentová
Publikováno: 13.03.2024
Ročník: 2022-2023