Podzim ve školce

Po prázdninách jsme děti přivítali v nově vyzdobených a pojmenovaných třídách. Školka se nám zaplnila dětmi ve třídách Včeliček, Soviček a Mravenečků, někdy s radostí a někdy s trochou slziček. Zatímco se nejmladší Včeličky seznamovaly s novým prostředím MŠ a kamarády, starší děti ze Soviček a Mravenečků se vydaly na prohlídku zámku s princeznou.

Každý týden nás ve všech třídách čekají nová témata, která společně plníme hravou formou. Pro radost a zaujetí dětí zařazujeme do vzdělávací činnosti i prožitkové aktivity. K podzimu neodmyslitelně patří sklízení ovoce a zeleniny, proto jsme s dětmi vytvářeli ovocné špízy, ovocné a zeleninové saláty, pomazánku z červené řepy a společně jsme vše ochutnávali. Teplé zářijové počasí nám umožnilo chodit na vycházky do přírody a odtud si přinášet různé dary podzimu. Sbírali jsme kaštany a listy, které jsme využili na tvoření ve třídách. Do podzimního tvoření jsme zapojili i rodiče, kteří společně s dětmi doma zhotovili výrobek a přinesli ho na výstavku do MŠ – krásně nám zdobily chodbu školky.

Nejstarší Mravenečci se vydali na prodlouženou vycházku do přírody. Trasu naplánovali pomocí aplikace „mapy.cz“ – vedla přes Nové Zákupy, Lasvice a zpět do Zákup, seznámili se s mapou a při vycházce vyzkoušeli, jak aplikace a navádění funguje. Užívali si čerstvý vzduch, „nasávali“ vůně lesa, zkoumali houby, stopy zvířat a hráli hry. Odměnou na závěr pro ně byl krásný výhled na zámek a okolí.

I Sovičky se vydaly na polodenní vycházku do školky v Nových Zákupech, kde plnily úkoly veverky Zrzečky. Na závěr našly poklad.

Nejmladší Včeličky ještě nemohou vyrazit na delší vycházku, ale seznamují se s okolím školky a místo prodloužené vycházky se pro ně (ale i ostatní děti) připravila podzimní stezka s úkoly cestou na Kamenický vrch.

Pro všechny děti a jejich rodiče proběhlo halloweenské pozdní odpoledne s plněním úkolů v okolí školky. Za odměnu dostaly dárečky. Strašidelný podvečer jsme si všichni užili.

Novinkou pro rodiče, ale i paní učitelky, je aplikace Twigsee, která slouží nejen ke komunikaci mezi učitelkami a rodiči, sdílení fotografií při práci s dětmi, ale také k zaznamenávání omluvenek dětí a další potřebné administrativy. Věříme, že se s aplikací naučíme všichni brzy pracovat a naplno ji využívat.

Přejeme všem krásné podzimní dny.

Kolektiv MŠ Školní

Fotografie z akcí viz fotogalerie

Autor: Eva Šefčíková
Publikováno: 03.11.2023