Vánoce ve školce

I děti ve školce trávily adventní čas různými akcemi, činnostmi a přípravami na Vánoce. Na začátku prosince šly po stopách Mikuláše, čerta a anděla, kdy na samém závěru na ně čekalo peklo a zasloužená odměna. Během řízených činností si vyzkoušely různé aktivity spojené s Vánocemi, vyráběly dárečky a přáníčka pro maminky a tatínky. Nedílnou součástí je i pečení cukroví - nejstarší děti pekly perníčky, prostřední děti provoněly kuchyňku lineckým cukrovím a nejmladší děti si letos alespoň ozdobily perníčky. Ve čtvrtek 15. prosince k nám do MŠ přiletěl Ježíšek a čekání na něj jsme si zpříjemnili několika lidovými tradicemi. Tvořili jsme jablíčkové svícny, zdobili stromeček, krájeli jablíčko, pouštěli lodičky, zpívali koledy, zapalovali prskavky a ochutnávali cukroví. Čekání na dárečky nám rychle uteklo, společně jsme si Ježíškovu nadílku náramně užili.

6. 1. k nám do školky přišli Tři králové. Za doprovodu hry na flétnu nám zazpívali písničku "My tři králové" a my jsme se k nim rádi přidali. Do tříkrálové sbírky jsme se zapojili ve všech třídách, dobrovolný příspěvek děti vhodily do kasičky a za odměnu dostaly tříkrálový cukřík. Některé děti přispěly penízky, které si vzaly doma ze svých kasiček - chtěly se samy zúčastnit pomoci druhým a my si toho velmi vážíme. Ještě jednou všem dětem i rodičům děkujeme.

Foto viz fotogalerie

Autor: Eva Šefčíková