Den Země

V pátek 22. 4. jsme oslavili Den Země. Nejprve jsme si povídali, čím je naše planeta výjimečná, co na ní máme rádi. Po zhlédnutí krátkého filmu jsme si ale uvědomili, že ji vlastně ničíme sami. Na obrázcích jsme názorně viděli, jak a čím si ji ničíme (smog, požáry, kyselé deště, mýcení lesů..)Přemýšleli jsme, co proti tomu můžeme dělat my, děti. Zaměřili jsme se na „plíce naší planety“ – stromy. Nezasadili jsme sice každý svůj strom, ale alespoň pomyslně si ho vytvořili z papíru-každý svůj. Stromy jsme pak vlepili na myšlenkovou mapu k tématu. Na pracovních listech jsme si vyluštili klíčová slova k tématu. Dále jsme se věnovali třídění odpadu, seznámili jsme se s barevnými kontejnery. Roztřídili jsme odpad na obrázcích, vysvětlili jsme si i recyklaci. Poté už jsme vyrazili do terénu uklízet okolí školy.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 02.05.2022