Předvánoční týden, vánoční besídka
Poslední předvánoční týden jsme měli v duchu „užívání si“ a „těšení se“ na Vánoce. Z  třídy se linuly vánoční koledy, stejně jako vůně ze svíček, kterými jsme v příšeří vítali poslední předvánoční společně strávené dny. Vedle čtení, psaní, počítání jsme pracovali na knížce Vánoční prvňácký advant, vyrábeli jsme domácího andílka pro štěstí celé rodině, vánoční přání. Vánoční přání děti samy zanesly i vedení školy, paní uklízečkám  a do jídelny paní kuchařkám a popřály krásné svátky a šťastný nový rok. Nejvíc jsme se ale asi těšili na pátek, na naše první společné Vánoce, na vánoční besídku. Den jsme začali výrobou vánočního svícnu. Slíbili jsme si, že jím doma ozdobíme štědrovečerní stůl a vzpomeneme si na sebe. Vyrobil jsme také zlatou rybku, která nám snad splní přání, které jsme si na ni napsali(každý si vybral to své). Také jsme si vyšlehali polevu na perníčky a dali se do zdobení.  Děti byly kreativní a vánoční stromečky, sobíky i rybičky ozdobily velmi nápaditě. Vše jsme snědli a k dobrotám si vychutnávali vánoční čaj nebo čokoládu, stejně jako vánoční pohádku Spejbla a Hurvínka. Při vánoční besídce jsme se seznámili a vyzkoušeli si společně štědrovečerní tradice a pak už se děti nemohly dočkat rozbalování dárků. Našly pod stromečkem dopis od Ježíška, dárky pro každého zvlášť i společné hry do třídy. Už se těšíme, jak budeme trávit přestávky po návratu z vánočních prázdnin. Přečetli jsme si vánoční malovaný příběh a vysvětlili si, proč vlastně Vánoce slaví celý svět. Roztančení a rozjásaní jsme se rozloučili a popřáli si pohodové vánoční svátky, šťastný rok 2022..

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 28.12.2021