Čertovský den

Ráno byla po vstupu do naší třídy cítit síra. To tu zřejmě řádil čert. Každý musel projít visícími fáborky červené a černé barvy a dostat se tak do pekelné třídy.

Jako první nás čekala přehlídka čertů a ďáblíků. Každý si vymyslel své jméno a představil se nám.

V ponožce, kterou si každý v týdnu pověsil na okno, jsme objevili dvě pera, ohýbací pravítko, sladkost a někdo i trochu uhlí. Město Zákupy poslalo i pro každého kalendář.

V ponožce byl i vzkaz od čertice Kačule na opáleném papíře. Na druhé straně byl Čertovský výuční list. Za splnění každého úkolu si děti zapsaly jedničku a tak jsme plnili např. ďábelské počítání, raráškovská písmenka, andělské zpívání, ďábelské tancování. Zazpívali jsme si čertovskou písničku a u toho jsme si zatancovali. Děti spolupracovaly na skládání písmenek a následném čtení, ve skupince předvedli i tanec. Zasoutěžili jsme si v počítání příkladů a pak každý nakreslil čerta a obrázek jsme přidali k čertíkovi, kterého jsme vyrobili z tácku. Nakonec si každý zkusil, jaké je to být v pytli.

Zjistili jsme, že nám Mikuláš přinesl nejen nadílku, ale i stromeček, který děti společně ustrojily. A už se těšíme na Vánoce.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 04.12.2021