Vánoční besídka

Poslední den tohoto roku nás čekala naše první vánoční besídka. Děti byly natěšené a čekaly, co se bude dít. Hned první hodinu jsme si povídali o tradicích a zvycích, které se v rodinách dodržují. Podívali jsme se na to, jak slaví Vánoce v jiných zemích, dozvěděli jsme se, kdo nosí dárky, co se jí při štědrovečerní večeři. Vypravili jsme se do Polska, Itálie, ale i do Ameriky, do daleké Číny a dalších zemí.

Shrnutí těchto zvyků měly děti na pracovním listě, na jehož druhé straně byly ilustrace Josefa Lady. Co jsme nestihli vybarvit ve škole, mají děti za úkol dokončit doma.

Děvčata se zasmála u házení střevíce a pak všichni doufali, že bude v jablíčku hvězdička. A když si ho děti rozkrojily, opravdu objevily krásnou hvězdu a měly velkou radost.

Během druhé hodiny jsme si uvařili čaj a vrhli se na cukroví. Pak nás ještě osvěžil mošt, který přinesla Magdalenky maminka.

Třetí hodinu jsme se vypravili na Heldův vrch dát zvířátkům jablíčka, abychom udělali dobrý skutek a nemysleli jen na sebe. Krutá zima sice není, ale zvířátka si určitě ráda pochutnají.

Po návratu si každý udělal lodičku z ořechů, připevnil do ní svíčku, napustili jsme si vodu a pouštěli jsme lodičky. Myslím, že to byl největší zážitek. Lodičky se navzájem dotýkaly a to znamená kamarádství a to my ve třídě přece jsme.

Poslední hodinu se děti nedočkavě vrhly ke stromečku. Ježíšek přinesl pro celou třídu dárky. Po rozbalení jsme našli obrázky, které se mohou vybavovat vodovkami, ale i škrábací obrázky. Oba dárky využijeme při výtvarné výchově. A pak jsme rozbalili dvě krabice, v které bylo několik her. Děti říkaly, že až se vrátí v lednu, tak se prý na to vrhnou.:)

No a pak už jen pár společných foteček, zpívání a taneček.

Nakonec jsme si řekli, co je důležité – ne hromada dárků, ale to, že je rodina spolu a že jsme všichni zdraví. Děti také slíbily, že budou rodičům pomáhat a budou hodné. No tak uvidíme.

A hurá domů na prázdniny.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 18.12.2021