Slavnost slabikáře

Pátek 19. listopadu byl pro nás slavnostní. Den byl ve znamení slavnosti slabikáře. Žáci se konečně dočkali a poprvé otevřeli svůj SLABIKÁŘ. Všichni s úspěchem zvládli učivo Živé abecedy, naučili se poznávat, skládat a číst první písmena, slabiky i slova.

Slabikář jsme si ale museli zasloužit. Plnili jsme na stanovištích ve dvojicích několik úkolů-přiřazovali jsme k prvním písmenkům, skládali hexagony prvních slabik, skládali loto k obrázkům. V pracovních listech jsme pak společně zvládli osvobodit princeznu z „chytrého“ království získáním 7 klíčů. Klíče jsme získali po splnění několika úkolů- hledání správných písmenek a slabik k danému obrázku, čtení slabik, opis slabik, čtením s porozuměním. Zvládli jsme vše na jedničku, a tak získaly kouzelný klíč a malou sladkost v podobě muffinů s písmenky. Slabikáře byly ukryté, děti si je musely najít, odemknout a poté si je konečně prohlédnout. Jejich nadšení bylo hmatatelné, završené větou „JÁ JSEM SE DO SLABIKÁŘE ZAMILOVAL“(cituji Jiříka), ke kterému se připojili i ostatní.

Přeji jim mnoho radosti ze čtení!

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 19.11.2021