Den zdravé výživy

Dnešní den byl ve znamení zdravé výživy a hlavně ovoce, zdroje mnoha vitamínů. Každý měl připraveny výstřižky z novin, které jsme použili na PYRAMIDU ZDRAVÉ VÝŽIVY. Potravinové pyramidy pomáhají v základní orientaci, jaké potraviny bychom měli zařazovat do svého jídelníčku a hlavně jak často.

Každý si pak vyrobil svůj zdravý talíř složený hlavně z ovoce a zeleniny.

Velká pochvala patří Vojtovi, který si připravil opravdu hodně výstřižků a ještě je rozdělil do obálek a tak se celá třída dozvěděla, co patří např. do skupiny NÁPOJE, MLÉČNÉ VÝROBKY, MASO A RYBY, OVOCE, ZELENINA, SLADKOSTI aj. Skvěle připravený materiál na další roky.

Zajímavé bylo „zavařování“ – do vystřižených sklenic děti tiskaly ovoce, každý měl jiné.

Nejvíce ale děti bavila ochutnávka ovoce, kdy měly poslepu, podle chuti, poznávat, co jedí za ovoce. Poznali jsme mandarinku, banán, jablíčko, hrušku, ale třeba i citrón.

V druzích ovoce už tedy máme jasno, zopakovali jsme si, které ovoce roste v naší zemi a které v tropech.

Projektový den děti bavil, užily si spoustu aktivit.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 29.10.2021