Národní den

V úterý 26.10. se uskutečnil projektový den s názvem Národní den.

Jedna třetina žáků přišla v červené, jedna třetina v modré a jedna třetina v bílé. To proto, abychom mohli sestavit naši vlajku. Tyto tři barvy jsme pak použili na výrobu vlaječky, kterou si každý připevnil na špejli a slavnostně nesl domů.

My, prvňáčci, jsme si zopakovali název naší země a naučili jsme si všechny symboly státu. Protože jsme šikovní, vyrobili jsme si lapbook, tedy takovou interaktivní 3D knihu. Tu budeme v dalších letech rozšiřovat a využívat ji ve výuce. Do lapbooku jsme si vlepili všechny symboly státu, lípu – náš národní strom a obtiskli její list. Přečetli jsme si i několik zajímavostí o tomto stromu.

Při HV si zazpíváme hymnu, která je určitě jedna z nejhezčích na světě.

Posledním úkolem bylo vybarvit a vystřihnout vyznamenání. Povídali jsme si, že pan prezident předává každoročně vyznamenání důležitým osobnostem státu a proto i děti předají doma vyznamenání např. mamince za úsměv, tatínkovi za bezvadnou hru, dědečkovi za čtení pohádek, babičce za její kuchařské dovednosti atd.

Byl to zajímavé dopoledne, děti se dozvěděly spoustu nových informací a vyrábění je moc bavilo.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 29.10.2021