Sportovní den

V pondělí 27.9. jsme si místo školního vyučování užili sportovní den. V rámci sportovního dne jsme si vyzkoušeli tři disciplíny Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Do tohoto projektu, který připravili olympijští vítězové v desetiboji Roman Šebrle a Robert Změlík, je naše škola zapojena již řadu let a sklízí velké úspěchy. Cílem OVOVu je přimět děti k větší pohybové aktivitě, rozvíjet jejich sílu, rychlost, vytrvalost. My, jako prvňáčci, jsme si vyzkoušeli tři disciplíny v krásném prostředí zámeckého parku: sprint, trojskok snožmo z místa, hod 2kg medicinbalem obouruč přes hlavu. Příští rok nás čeká již 7 disciplín v rámci sportovního dne. Sportovní nálada, nasazení a bojovnost se ukázala na skvělých výkonech závodníků. Tři nejlepší ze třídy získali diplomy a medaile.

1. místo: Tadeášek Vinš

2. místo: Anička Hlinčíková

3. místo: Marianek Červený

Cílem ale nebylo jen být nejlepší, ale disciplíny si vyzkoušet. Každý závodník získal účastnický diplom. Budeme dál pilně trénovat v rámci tělesné výchovy a porovnávat s výsledky ze sportovního dne. Každý vlastně bojuje sám se sebou. Vyhlašuji tímto soutěž o „nejzlepšení“!!!!!!!!Držím palce, ať na konci první třídy získáme co nejvíce odznaků OVOV a hlavně ať nás sportování chytne za srdce.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 28.09.2021