Seznamovací pobyt-DRAČÍ VÝPRAVA

Seznamovací pobyt 1.B

Hned druhý školní týden, po pár dnech ve škole, jsme si my, čerství prvňáčci, užili seznamovací pobyt. Čekala nás dračí výprava. Pobyt byl opravdu seznamovací, jelikož se v se naší 1.B sešly děti ze školky v Zákupech, ze školky v Nových Zákupech, z Brniště a ze Stráže pod Ralskem. Naše „Dračí seznamovací výprava” se utábořila tentokrát ve školní budově, což nabízelo možnosti poznání školní budovy a okolí školy. Sbalili jsme si svačinky a vyrazili na naši první akci, do našeho krásného zámeckého parku. Hráli jsme  zde různé typy seznamovacích her, nejvíce se dětem zalíbila asi Bing bang. Poté jsme už utužovali vztahy v týmech, kde jsme získávali vlastnosti čtyř zvířátek-liščí bystrost, soví moudrost, veverčí obratnost a zaječí rychlost.  Například jsme měli za úkol hledat obrázky zvířátek, ale v přesném pořadí a jen v barvě svého týmu. Hra byla náročná, ale společnými silami ji zvládly nakonec všechny týmy. Sbírali jsme veverčí oříšky, absolvovali jsme překážkovou trať na rychlost, zahráli si Kimovu hru, kdy jsme si museli zapamatovat a nakreslit obrázky a skládali jsem společně puzzle dráčka. Cestou zpět už jsme se těšili na oběd. Jídla na talíři zbylo jen velmi málo, bylo vidět, že nám na vzduchu vytrávilo. Odpoledne jsme vyrazili na Kamenická vrch, kde jsme po týmech prošli vytyčenou trasu, na které jsme si museli zapamatovat, co do lesa patří a nepatří. Postavili jsme tu také spoustu skřítkových domečků. Cestou zpět ke škole jsme se ještě stavili na dětském hřišti, kde se děti vyřádily. Po návratu do školy jsme společně připravili odpolední soutěžení pro rodiče. Ti dorazili opravdu v hojném počtu (rodiny typu Hujerovic) v půl páté. Společně si se svými dětmi zasoutěžili a získali tak medaili SKVĚLÁ RODINA. Společně jsme si také opekli vuřty. Děti se rozloučily a vyrazily opět k zákupskému zámku, kde jsme měli za úkol zjistit, jestli se nám i zde usídlili draci. Vypátrali jsme je ve sklepích zámku. Byli nádherní, chrápající, ale zároveň strašidelní. Seznámili jsme se s jejich jmény, přečetli si informace o nich, ale to vše ve velké tichosti, abychom je neprobudili. Ve starobylém zámeckém sklepení jsme si prohlédli i pohádkové princezny, postavy rytířů. Líbily se nám i interiéry v I. patře zámku s výstavou dobových pokojíčků pro panenky. Vyfotili jsme se u vycpaniny našeho zákupského medvěda Medouška. Poté už jsme se unaveni a plni zážitků z prvního dne chystali ve třídě na spánek. Před usnutím jsme dokonce ještě zvládli i stezku odvahy! Den jsme zakončili rozložením karimatek, spacáků, čištěním zubů, v rámci zhodnocení dne rozdělením plyšových včelek na spaní za odměnu, přečtením pohádky a spánkem. Během pěti minut spaly všechny děti.
Druhý den ráno nás vítalo opět slunečné počasí. Po snídani jsme vyrazili na pěší túru do Kamenice. Trasu jsme si vybrali po naučné stezce. Cestou jsme hráli společné hry, u studánky jsme se osvěžili, nasvačili a pokračovali příjemnou lesní cestou do Kamenice. Tam jsme si na dětském hřišti u hospody u Šerifa užili spoustu zábavy, her. Cestou zpět jsme opět zastavili u studánky, kde jsme zhodnotili celou naši výpravu. A to jako velmi úspěšnou, nejvíce zaznívala slova-SUPER, PRIMA. Ale to hlavní, pořádně jsme se všichni skamarádili. Objevili jsme nové kamarády a naučili se navzájem k sobě hezky chovat. Ještě závěrečná fotka, oběd a rozloučení. Dračí výpravě třikrát hurá!!

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 12.09.2021