Exkurze Praha

12. prosince jsme vyrazili do Prahy. Nejdříve jsme navštívili planetárium, kde byl pro nás připraven program, který se jmenoval „Kde začíná a končí Vesmír“. Velmi zajímavé a hlavně připravené tak, aby děti vše pochopily. Po programu jsme si prohlédli, přečetli a vyzkoušeli různé zajímavosti a přístroje, které v planetáriu byly. Dozvěděli jsme se mnoho nového a před odchodem si děti mohly koupit i něco na památku.

Potom nás autobus odvezl k Čechovu mostu. Udělali jsme si krátkou procházku směrem ke Staroměstskému náměstí, prohlédli jsme si vánoční strom a opět po roce orloj.

Druhé zastavení bylo v muzeu čokolády, kde jsme viděli vše, co souvisí s čokoládou i voskové figuríny významných osobností. Viděli jsme, jak se vyrábí čokoládové pralinky, odkud se čokoláda dováží a spoustu zajímavostí, které se týkají čokolády. Super byla i její ochutnávka. V čokoládovně v přízemí si děti nakoupily dobroty.

Poslední zastavení bylo o malý kousek dál. V obrovském hračkářství Hamleys nám málem vypadly oči, protože tolik hraček jsme pohromadě ještě neviděli. V přízemí tohoto hračkářství je Papilonie. Jsou to ty nejkrásnější motýlí druhy naší planety. Inspirací byl chrám Angkor Vat v Kambodži, přítomné motýlí druhy však pochází ze všech koutů světa – např. z deštných pralesů Mexika, jižní Ameriky, jihovýchodní Asie, Afriky či z Austrálie. Byl to nádherný zážitek.

Vrátili jsme se před půl osmou, ale plni zážitků. Stihli jsme toho opravdu hodně a stálo to za to.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 21.12.2019