Exkurze - Praha

Naše cesta vedla nejdříve na letiště Václava Havla.V rámci exkurze jsme měli unikátní příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se běžní cestující nikdy nepodívají. Poznali jsme provoz letiště, viděli jsme nejmodernější hasičskou stanici v ČR a dostali jsme se do těsné blízkosti letadel. Dokonce jsme mohli vystoupit z autobusu a z několika desítek metrů sledovat přistání a starty letadel. Dokonce nám přivezli ukázat psa a orla, kteří jsou jako mnoho dalších vycvičeni, aby zajišťovali bezpečnost přistávajících a vzlétávajících letadel. Děti pokládaly sokolníkovi zajímavé otázky a nakonec si mohly orla pohladit. Druhou zastávkou byl Petřín. Vyjeli jsme lanovkou a naše cesta se rozdělila - někteří chtěli do zrcadlového bludiště, někteří k petřínské rozhledně a na výstavu. Na výstup na rozhlednu již nebyl čas, protože jsme měli objednaný program ve hvězdárně. To ale nevadí, alespoň mají děti tip na rodinný výlet. Ve hvězdárně jsme shlédli nejdříve naučný film doplněný mnoha zajímavými informacemi od paní průvodkyně. A pak jsme pozorovali obřími dalekohledy Slunce a Venuši. V budově hvězdárny bylo i mnoho dalších zajímavých exponátů. Návštěvu jsme zakončili nákupem suvenýrů. Domů jsme se šťastně vrátili plni zážitků a už se těšíme na další zajímavé exkurze.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 25.09.2019