Velikonoce ve Velké Británii

$article->head

EGG ROLLING CONTEST

Děti v Británii a ve Spojených státech amerických mají jiné zvyky během Velikonoc, než na které jsme zvyklí u nás.

Poslední školní dny před Velikonocemi si děti vyzkoušely tradiční soutěž v kutálení vajíček, která původně pochází ze Skotska. Čas strávený na kopci se vydařil - sluníčko příjemně hřálo a děti dělaly všechno pro to, aby se právě jejich vajíčko dokutálelo co možná nejdál. Většina vajíček dětem po soutěži posloužila jako skvělá svačina.

Páté třídy zakusily tradici Easter egg hunt – hledání velikonočních vajíček – v našem případě spíše velikonočních figurek. Na nemalém prostoru byly v trávě, ve křoví a jiných zákoutích poschovávané velikonoční dobroty. Nebylo vždy snadné najít figurku se svým jménem, ale nakonec se to podařilo všem.

Už teď můžu přislíbit, že si zasoutěžíme i příští rok!

Připojené fotografie

Autor: Kateřina Urbanová
Publikováno: 21.04.2022
Ročník: 2021-2022