Okresní kolo OVOV

$article->head

SPORTOVNÍ ÚSPĚCH

Vybraní žáci 4. – 8. třídy se zúčastnili 30. 3. 2022 okresního kola soutěže „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“ (OVOV), které se konalo ve sportovní hale ZŠ v Zákupech.

V letošním roce přijelo soutěžit o medaile 5 osmičlenných družstev a 90 jednotlivců.

Žáci měli možnost porovnat si své výkony v 5 disciplínách. 4 disciplíny byly stejné pro všechny - trojskok, hod 2kg medicinbalem vzad, přeskoky přes švihadlo za 2 minuty, kliky za 2 minuty (mladší chlapci a dívky dělali dívčí kliky). Pátou disciplínu si žáci volili – běh na 1000 m nebo driblink 2 minuty.

Naše družstvo se probojovalo až na skvělé 2. místo a zajistilo si postup do krajského kola.

Za družstvo soutěžili: Jitřenka Dominika Cahová, Michaela Moníková, Lillian Samková, Amálie Knesplová, Jaroslav Adamec, Adam Lacek, Kristián Knespl a Robert Olšar

Naši žáci byli velmi úspěšní i v soutěži jednotlivců, získali celkem 10 medailí:

zlato: Jaroslav Adamec, Nikolas Štoček, Vladimír Synek

stříbro: Kristián Knespl, Lola Vobrová, Sofie Vosátková, Kristýna Synková

bronz: David Herbst, Veronika Hrušková, Michaela Moníková

I ostatní členové našeho týmu podali skvělé osobní výkony. Všem patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy. Pochvalu zaslouží také žáci z 8. a 9. tříd, kteří pomáhali při organizaci celé akce. Věříme, že účast v tomto nelehkém závodě bude i pro další žáky motivací ke zlepšování vlastních výkonů i v dalších letech. Všem, kteří postoupili do krajského kola přejeme další úspěchy a nové osobní rekordy.

Připojené fotografie

Autor: Mgr. Miloš Nováček
Publikováno: 22.04.2022
Ročník: 2021-2022