Sportovní den

Sportovní den

Koncipovali jsme jej jako pětiboj sestavený ze stejných disciplín, ve kterých se závodí v okresních kolech Odznaku všestrannosti. Odznak všestrannosti, s původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Do odznaku všestrannosti je zapojena většina žáků naší školy. Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků. Ať už to jsou děti, které pravidelně sportují, ale mohou být vedeny v klubech jednostranně, nebo děti, které nesportují ve volném čase vůbec. Chceme dětem ukázat, že když se budou trochu věnovat tréninku, zlepší se jejich schopnosti. Hlavní je tedy sledování pokroků dětí, a to především u těch méně nadaných. Disciplíny Odznaku všestrannosti učitelé s dětmi absolvují během školního roku několikrát, aby mohly děti sledovat zlepšování výkonů. Využíváme i přirozené soutěživosti dětí, porovnáváním mezi sebou a možností zisku odznaků různých úrovní (bronzový, stříbrný, zlatý, diamantový) dle dosažených výsledků, je motivujeme k rozvoji všestrannosti.

Každoročně přihlašujeme nejlepší žáky do soutěžní části Odznaku všestrannosti a přes okresní a krajská kola jsme s nimi již několikrát postoupili až do republikového finále. RF je dvoudenní sportovní akce za účasti známých osobností nejen ze světa sportu.

Publikováno: 18.10.2019
Ročník: 2019-2020