Ošetřovné pro rodiče dětí mladších 13 let

Rodiče dětí mladších 13 let si budou moci žádat o ošetřovné, škola jim tuto skutečnost potvrdí. Tisková zpráva MPSV je zde .

Formulář (pro děti do 10 let) je ke stažení: zde . Po změně zákona, bude k dispozici i jeho upravená verze.

O potvrzení žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření základní školy a mateřské školy žádejte:

a) e-mailem - pro žáky ZŠ na adrese: skola@zszakupy.cz  ; pro děti MŠ (MŠ Školní i MŠ Nové Zákupy) na adrese: skolka@zszakupy.cz

- škola Vám zašle vyplněnou a elektronickým podpisem ředitele školy podepsanou žádost o ošetřovné; elektronicky obdržený tiskopis ze školy rodič bez zbytečného odkladu přepošle technicky vhodným způsobem (e-mailem) pro informaci svému zaměstnavateli (jako doklad o překážce v práci - „omluvenku“), pro uplatnění žádosti o dávku ošetřovného je však třeba, aby rodič školou zaslaný elektronický tiskopis: buďto vytiskl, vyplnil, podepsal a fyzicky předal zaměstnavateli, anebo tiskopis vyplnil, podepsal a odeslal elektronicky zaměstnavateli, má-li k tomu technický prostředek (kvalifikovaný elektronický podpis)

b) telefonicky - pro žáky ZŠ na číslech 487 883 843, 487 883 844, pro žáky MŠ 487 883 856 v době od 8:00 do 11:00 hodin

- telefonicky pouze v případě, že si chcete potvrzenou a vytisknutou žádost vyzvednout ve škole osobně,

- při osobním vyzvedávání žádosti ve škole postupujte následovně: zavoňte na zvonek sekretariát ZŠ (kancelář MŠ), poté budete vpuštěni do budovy školy (školky), vstupujte vždy jednotlivě, potvrzenou žádost si vyzvednete na stolku ve vstupní hale ZŠ (vstupní hale MŠ).

Publikováno: 20.03.2020
Ročník: 2019-2020