Informace rodičům a žákům k vedení výuky na dálku

Informace rodičům a žákům k vedení výuky na dálku

• Zadávání úkolů bude probíhat POUZE přes Bakaláře – modul Třídní kniha – zadání domácích cvičení, případně modul – Komens – Nástěnka třídy nebo zpráva v Komens (obecná zpráva).
  • Pro komunikaci s rodiči a žáky je možné využít i e-mail a telefonické kontakty.
  • Plnění úkolů je pro žáky povinné.
  • Staré úkoly, které učitelé zadali v minulých měsících, mají za úkol smazat, nebo alespoň označit jako ukončené. To samé bude provedeno se zprávami na nástěnce.
  • Všichni třídní učitelé napíší, pokud tak již neučinili, rodičům i žákům svojí třídy kontaktní zprávu přes Bakaláře, kde jim vysvětlí, že nyní bude výuka probíhat přes Bakaláře, zjistí tak, kdo v Bakaláři čte, v případě, že rodiče a žáci nebudou číst, mají učitelé zjistit, proč nečtou (technický problém, zapomenuté heslo, atd.).
  • Veďte žáky k tomu, aby se přihlašovali na žákovské účty.
  • Zápisy do TK provádějí vyučující v den výuky.
  • Při zadávání úkolů je nutné respektovat rozvržení dle rozvrhu hodin (např. ve středu je zeměpis – bude zadán úkol ze zeměpisu, atd.).
  • Pokud budou zasílány pracovní listy a podobné soubory, respektujeme, že řada žáků nemá doma tiskárnu, proto bude vždy zadávána alternativa pro variantu, že žáci nemají tiskárnu, nebo že nemají vůbec PC.
  • Žákům, kteří nemají technické vybavení (PC), můžeme poslat domácí úkoly po asistentovi pedagoga nebo po školním asistentovi.
  • Učitelé budou zadávat práci, kterou žáci zvládnou samostatně – opakování, procvičování, čtení. Cílem není zaměstnat ještě více rodiče.
  • Důležitá je přiměřenost - nezahltit žáky výukovými materiály, nepřehánět to!!!
  • Když už učitelé zadají novou látku - mají za úkol poskytnout vždy vysvětlení. Po návratu do školy bude vše s žáky zopakováno, nebude se hned psát test. Učitelé si nejprve ověří, jak látku žáci pochopili a samozřejmě dovysvětlí.
  • Uvědomujeme si, že většina žáků nemá podporu ze strany rodičů, jsou dlouho v práci, mají prodloužené směny, jsou samoživitelé, pracují v IZS, mají více dětí … K tomu budou pedagogové přihlížet.
  •  Práce žáků bude kontrolována – žáci zašlou úkoly v elektronické podobě , nebo je odevzdají  až po návratu do školy.
  • Připomínáme možnost individuální konzultace prostřednictvím pracovního e-mailu učitelů, Bakaláře, tel. kontaktů.
  • Hodnotit práci žáků budeme velmi rozumně - motivačně.
  • Evidenci úkolů najdete na „Škola OnLine“ na našem webu www.zszakupy.cz , ikonka vpravo nahoře - od 23.3.2020.
  • Třídní učitelé, mají za úkol, aby pravidelně kontrolovali množství úkolů zadaných ve své třídě, a po vzájemné komunikaci s kolegy úkoly zredukovali na optimální množství. Vždy musí být zadán termín splnění.
  • Návod na práci v Bakalářích – domácí úkoly najdete na: https://napoveda.bakalari.cz/wn_vyuka_du.htm  .
  • Při nejasnostech komunikujte s vyučujícími jednotlivých předmětů, třídními učiteli, vedením školy.

Mgr. Čestmír Kopřiva, ředitel ZŠ a MŠ Zákupy

Publikováno: 19.03.2020