Olympiáda z dějepisu

Dne 9. 12. proběhla na naší škole olympiáda z dějepisu. Tematické zaměření „Labyrintem barokního světa“ zní možní odtažitě, ale tematicky velice dobře zapadá do naší složité doby. V době barokní se lidé vyrovnávali s důsledky třicetileté války, my se také různě vyrovnáváme s dnešním nelehkým obdobím.

Dějepisné olympiády se zúčastnili čtyři žáci – tři osmáci a jeden deváťák.

A jak vše dopadlo?  Do okresního kola postupuje jako vítěz Adam Jan Kolert, s více než 60% úspěšností ho následují Jára Kovařčík a Kuba Řehák.

I přesto, že téma baroka a třicetileté války se probíralo především distančně – loni a letos, na výsledcích to nebylo znát. Kluci opravdu zabojovali a výsledky byly překvapivě příjemné.

Paní učitelka Klimentová a pan učitel Kubeš děkují všem zúčastněným a těší se s kluky do okresního kola.

Autor: Mgr. Linda Klimentová
Publikováno: 10.12.2020