Olympiáda z českého jazyka

$article->head

První prosincový týden nastoupily do školy 8. a 9. třídy, byla tedy konečně příležitost zorganizovat školní kolo olympiády z českého jazyka. Účastnilo se osm milovníků mateřského jazyka.

Na děti tentokrát nečekaly žádné záludnosti jako přísloví a freazologismy, se kterými má současná generace většinou problémy, úkolem bylo například nalézt pravopisné chyby v recenzích na filmy. Žáci se zdatně popasovali i se slohovou prací na téma „Co nesmí chybět v mé knihovničce“. K velké radosti nás, češtinářek, se ukázalo, že si některé děti na svých oblíbených titulech opravdu zakládají.

Výsledky:

1. místo – Adam Kolert, 9. A

2. místo – Anička Hammerová, 8. B a Marek Pačes, 9. A

3. místo – Lucka Hrdá, 9. A

Za normálních okolností by dva nejúspěšnější řešitelé postoupili do okresního kola. Vzhledem k epidemické situaci je však letos jeho pořádání zatím nejasné. Proto byli žáci na prvních třech místech odměněni alespoň poukázkou do knihkupectví. 

Autor: Mgr. Dagmar Heráková
Publikováno: 10.12.2020
Ročník: 2020-2021