Olympiáda z českého jazyka

$article->head

Jak dobře ovládají osmáci a deváťáci svůj mateřský jazyk? To si přišlo ověřit celkem devět žáků, kteří tak poměřili své síly a zdolávali taje a nástrahy češtiny. Nutno říci, že se jim všem bez výjimky dařilo. Někomu hůře, někomu lépe - ale všichni si mezi rozličnými úkoly našli takové, jejichž řešení se úspěšně zhostili.

A celkové výsledky?

Největší počet bodů získala Karolína Vaňková z 8.B. Druhé místo obsadila Anna Hammerová z 9.B. Obě dívky budou naši školu reprezentovat v okresním kole. Mezi další úspěšné řešitele patří tito žáci: Anička Chábová, Tonda Markl, Adéla Toráňová, Jiří Glaser, Leona Černá, Tereza Středová a Kristýna Kušlová.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich snahu a oběma postupujícím dívkám budeme v okresním kole držet palce.

Za kabinet ČJ Mgr. Ivana Vobořilová

Autor: Mgr. Ivana Vobořilová
Publikováno: 18.01.2022
Ročník: 2021-2022