Olympiáda z českého jazyka

$article->head

A protože odvážnému štěstí přeje, začali jsme rovnou gramatickou částí, ve které žáci mimo jiné řešili správné tvary frazeologismů. Jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání: Po sečtení bodů z gramatiky je čekala ještě slohová práce – libovolně zpracovaný útvar na téma „Tomu říkám překvapení.“

Většina si zvolila jako slohový útvar vypravování. Ríša zabodoval s reportážně vystavěnou povídkou z prostředí sportovní střelby, která vynikala hlavně po lexikální stránce. Míra zase překvapil úvahou i s řečnickými otázkami. Nejvíce však popustil uzdu fantazii Milda – ve svém vypravování nás přivádí do školního prostředí s drsnou zápletkou ve stylu severské krimi. Bohužel zapomněl dodat to obligátní „jakákoli podobnost s žijícími postavami je čistě náhodná.“

A jak to celé dopadlo? Milda s Ríšou postupují do okresního finále.

Adam z 8. A jim však šlape na paty, a tím pádem je horkým finálovým favoritem příštího školního roku.

Všem účastníků děkuje paní učitelka Heráková

Autor: Mgr. Dagmar Heráková
Publikováno: 04.12.2019
Ročník: 2019-2020