Exkurze do Německa

Ve čtvrtek 13.10. vyjelo 45  žáků 7. -9. ročníků na jednodenní exkurzi do sousedního Saska.

První zastávka byla v městečku Herrnhut (Ochranov). Město založili potomci Jednoty bratrské, my jsme si prohlédli výrobu světoznámých vánočních hvězd. Odtud jsme jeli k Bärwalder See.

Na břehu tohoto jezera jsme si připadali jako u moře, obešli jsme ojedinělé krajinářské dílo Ohr (Ucho) 350 m dlouhé a 250 m široké a poseděli v amfiteatru Theater im Ohr s 270 místy. Nedaleko odtud je Park bludných balvanů - venkovní zahrada o rozloze 20 hektarů vytvořená ze 7000 skadinávských bludných balvanů. Jezero i park vznikly na místě bývalých hnědouhelných dolů, celý den svítilo slunce a mnoho rostlin i stromů bylo krásně podzimně zbarvených. Nedaleko stojí tepelná elektrárna.

Cestou zpět jsme se zastavili v centru Horní Lužice – Bautzenu. Tady jsme se prošli historickým centrem a nakoupili  dobroty i dárky. Ve zdraví jsme dorazili do Zákup a už druhý den ve škole plánovali, kam vyrazíme příště.

Autor: Mgr. Dagmar Heráková
Publikováno: 23.10.2022