Vánoce

Před vánocemi jsme nemohli odmítnout milé pozvání paní Pelčákové na prohlídku vánočně vyzdobeného zámku. Jako již loni, i letos jsme byli nadšeni. Paní Pelčáková pro nás měla připravené zajímavé vyprávění, které děti moc bavilo a nová expozice bytu lesního rady byla nádherná, včetně vánoční výzdoby. Ještě jednou moc děkujeme  paní  Pelčákové a už se těšíme, čím nás za rok zase překvapí. I když trochu zmrzlí, vraceli jsme se do školy plni nových dojmů.

Zima a chlad nás potrápily i v pátek v kostele. Zpěváčci z naší třídy rozdávali radost vánočními písněmi téměř dvě hodiny. Odměnou za to jim byl samozřejmě hezký pocit, potlesk od spolužáků z celé školy, teplý čaj a malé občerstvení, které připravily zbývající děti ve třídě, před odchodem do kostela.

Konečně mohla začít vánoční besídka. Program celé besídky si děti připravovaly dlouho před tím samy. Po tanci a zpěvu nechyběla ani kouzla, soutěž, gymnastické vystoupení či ukázka bojového umění. A pak přišla ta dlouho očekávaná chvíle. Dárečky. Napětí by se dalo krájet, ale jen chvilinku. Poté co každý někoho obdaroval a popřál mu hezké vánoce, už přišla jen radost. Všichni jsme si to moc hezky užili.

Autor: Mgr. Ludmila Mitáčová
Publikováno: 09.01.2019