Exkurze Praha

Ve čtvrtek 13. prosince jsme vyrazili na naši plánovanou exkurzi do Prahy. Do divadla na muzikál jsme se těšili už od září. A zklamaní jsme rozhodně nebyli. Velkovýpravný muzikál Kapeska nás zavedl na pohádkový ostrov, kde šlo o záchranu života Kapesky, Královny přírodních sil. Děti si užily skvělé interprety, úžasnou hudbu, výpravné dekorace a jedinečné kostýmy. Po skončení muzikálu jsme se vypravili na Staroměstské náměstí nasát vánoční atmosféru. Na vánočních trzích jsme si pochutnali na trdelnících, pečených kaštanech, nakoupili drobnosti pro rodiče a prohlédli si krásný vánoční strom. Být na Staroměstském náměstí a nevylézt na Staroměstskou radnici? Výhled na Prahu byl dokonalý. S nejstaršími dějinami Starého Města pražského jsme se seznámili v radničním podzemí. V radniční kapli jsme si prohlédli sochy apoštolů na orloji i mechanismus orloje, což bylo velice zajímavé. Samozřejmě jsme si šli užít i odbíjení Pražského orloje. V historickém centru Prahy jsme nemohli vynechat nejstarší stojící most, Karlův most. Prošli jsme se po něm, prohlédli si sochy, popovídali si o Kampě, Pražském hradu, Národním divadlu. Cesta zpět autobusem nám utekla a v pozdně večerních hodinách jsme doma vyprávěli všechny zážitky, které jsme v Praze nasáli. Na Prahu jsme vzpomínali i na vánoční besídce, kde děti nechtěly k tanci pouštět známé hity, ale pouze muzikálové písničky právě z Kapesky.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 08.01.2019