Lodní deník - červen 2023

Ahoj posádko, ahoj pobřežní hlídko,

posílám třetí závěrečnou zprávu z lodního deníku.

Jaro si dalo docela načas, ale my nezaháleli. Chystali jsme se na třídní schůzky. A to nejenom známkami, kterými jsme se chtěli pochlubit rodičům, ale i malým překvapením. V den třídních schůzek žákovský parlament otevírá pro rodiče CUKRÁRNIČKY. A aby bylo z čeho vybírat, připravila naše třída v rámci hodiny pracovního vyučování dlouhé a strašně dobré BE-BE řezy. Třídní schůzky proběhly hladce a sladce.

V dubnu jsme si společně připomněli Den Země. Nejprve jsme pracovali ve skupinách a společně poznávali rostliny a živočichy v naší přírodě, uvědomovali  jsme si ohrožení těchto živých organismů, ale také jsme poznali jejich důležitost pro nás lidi. Celý den jsme ukončili vlastnoručním uklízením naší planety – části našeho města.

Konec měsíce dubna jsme slavili v čarodějnickém duchu. A tak jsme kouzlili s písmenky, s příklady, s obrázky tak dlouho, až se nám každému podařila pořádná čarodějnice.

A od této chvíle jsme všechny naše síly a čas zaměřili na nácvik vystoupení na školní akademii. Byla to dřina, stálo nás to hodně času a sil, ale vyplatilo se nám to. Naše představení s názvem O POPELINCE mělo úspěch, jak u našich spolužáků, tak hlavně u našich rodičů A věty typu: „Zavři zobák holube.“ nebo „Já jsem taky holub.“ nebo „Jsem krááááááááááásný princ.“ nebo „OK.“ se staly legendárními.

Na školní výlet jsme jeli do HistoryParku v Ledči. Zde jsme pronikli do dávných pravěkých dob. Zjistili jsme, že vykopat jámu na mamuta pomocí kostí nebo klacků není vůbec jednoduché. Jednoduché nebylo ani mletí zrna pomocí kamene. Vyrobit si z hlíny misku byl také pro řadu z nás oříšek. Ovšem házet hlínu na zdi domu a omítat ho byla parádní zábava. Nejvíce se nám však líbila hra na archeology. To jsme se stali opravdu malými archeology a pomocí lžíce a štětečku odkrývali vzácné hroby. Z kostí a předmětů jsme pak přemýšleli, co to bylo za člověka a jak asi žil. Cestou zpátky domů jsme se zastavili na Čertových hlavách. Jedno slovo – adrenalin – vylézt a slézt bez pádu dokázal jen málokdo z nás.

A už finišujeme. V červnu jsme uskutečnili náš první společný Den her s rodiči v parku. Krásné počasí, krásné hry, krásní lidé. Proto z toho vzniklo krásné dopoledne. Rodiče, byli jste skvělí, uměli jste to skoro jako my.

Je poslední červnový den. Naše loď dorazila zpátky do přístavu. Na náš třídní erb jsme nalepili námořníky, kteří nás provedli první třídou. Byl to těžký, ale úspěšný rok. Vítejte prázdniny. A nezapomeňte v září nás čeká pirátská výprava.

Mějte se krásně, odpočívejte, užívejte si, opatrujte se.  M.K.

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová
Publikováno: 20.06.2023