Z lodního deníku

Ahoj posádko, ahoj pobřežní hlídko,

posílám druhou zprávu z lodního deníku.

Jednoho dne se u nás ve třídě objevila VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA. Byla to pí učitelka Pavla Králová, která se k nám námořníčkům přišla podívat, aby zjistila, jak nám jde plavba 1. třídou. Byla velmi spokojená a ocenila velké pokroky, které námořníci od posledního roku ve školce udělali. A také se potvrdila, že z naší školky do školy chodí děti dobře a správně připraveni. Snad jen ta  samostatnost nám trochu chybí. To si povzdechly obě pí učitelky.

Advent byl událostmi nabitý. Asi největší událostí byla UKÁZKOVÁ HODINA pro naše rodiče. Všichni jsme se snažili ukázat, co a jak ve škole pracujeme. A jak zvládáme naše úkoly. Bylo se na co koukat, co obdivovat. Maminky odcházely spokojené, nadšené a s vědomím, jak velký kus práce máme za sebou. V čase adventu jsme vyjeli do MĚSTSKÉ KNIHOVNY v České Lípě. Zvoleným programem jsme si připomněli vánoční zvyky a tradice. Vánoční zvyky, tradice, dekorace jsme si pak sami vyzkoušeli v rámci projektu VÁNOČNÍ ZVYKY A TRADICE. A celý advent ve škole jsme ukončili VÁNOČNÍ BESÍDKOU, při které jsme zpívali, recitovali, povídali si, hráli si, soutěžili a rozdávali si dárky.

Celé pololetí jsme zakončili samozřejmě VYSVĚDČENÍM. Bylo to naše první vysvědčení a ukázalo nám, že jsme hodně šikovní,  že jsme se toho hodně naučili. Zkrátka a dobře naše vysvědčení se hemžila jedničkami. Ke slavnostní atmosféře tohoto dne přispěla i NÁVŠTĚVA KINA v České Lípě, kdy jsme zhlédli pohádku Kocour v botách.

A protože v lednu napadlo, tak nás napadlo POSTAVIT SNĚHULÁKA. Byla to dřina. Už máme málo zkušeností. Že by za to mohl nedostatek sněhu?

Během jedné hodiny pracovního vyučování jsme zavítali do školní kuchyňky a učili se PROSTÍRAT stůl třeba k obědu či k snídani či … Některé skupiny pracovaly výborně, některým skupinám jsme museli poradit. Ale po připomínkách a radách správně prostřít stůl už dokázali všichni. Maminky, nechte nás doma trénovat. Rádi Vám pomůžeme s prostíráním.

Celé toto období jsme si užili s VALENTÝNSKOU POŠTOU, kterou jsme nejen obdrželi, ale i sami napsali. Poznali jsme, že udělat radost není jednoduché a při tom stačí tak málo.

Takže vidíte, zase je toho hodně. Ahoj, běžím chystat jaro. M.K.

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová
Publikováno: 26.03.2023