Nazdar piráti

Nazdar piráti,

od našeho společného nalodění na pirátskou loď, která se vydala na náročnou a dobrodružnou výpravu,  uběhly již 3 měsíce.

Nebylo to vůbec jednoduché období. Než jsme se začali učit pirátskou hantýrku, museli jsme zvládnout palubní řád. A to tedy byla obrovská dřina. Ještě štěstí, že každý z nás měl na pevnině přísné a důsledné domácí zázemí. Jen tak jsme se mohli vydat na bezpečnou a nyní i zábavnou plavbu.

A se základy plavání jsme začali hned první školní týden. Ve výcviku jsme obstáli a většina z nás získala titul delfínka (byli i piráti, kteří uplavili víc než 1km) nebo kapříka. Samozřejmě, že chválíme i želvičky, protože se snažily a nebály se vody.

Sportu jsme se nebáli ani při sportovním dni a posbírali jsme spoustu medailí (6).

Měsíc říjen byl ve znamení 100 let republiky. Začalo to tím, že jsme vyrobili spoustu vlajek a vyzdobili s nimi plot u školy. Pokračovalo to tím, že jsme se zapojili do tvořivých dílen, které byly motivovány významným výročím ČR. Poté jsme prožili projekt Den barev, kdy jsme se učili českou hymnu a společně s dalšími žáky naší školy vytvořili českou vlajku. Celé oslavy vyvrcholily setkáním u LÍPY SVOBODY, kterého se zúčastnilo řada tanečnic a zpěváčků z naší třídy.

Ve škole jsme se v rámci besedy se spisovatelkou Klárou Smolíkovou naučili, jak se tvoří komiksy. Na tuto besedu jsme pak navázali  pravidelnými  čtenářskými  dílnami.

Aby naše obzory byly větší a my se při plavbě nenudili, zvládli jsme poznat a získat titul kočičky a pejska.

Měsíc listopad byl pro změnu ve znamení vánočního jarmarku. A tak jsme vyráběli, tvořili, zhotovovali a pekli zboží na jarmark. Už aby byl za námi. Je to dřina, ale díky velké podpoře z domoviny, to určitě zvládneme.

Také jsme se s chutí (někteří s obrovskou chutí) zapojili do sběru starého papíru. Jak jsme to zvládli se teprve dozvíme. Škoda jen, že některým se nepodařilo přinést vůbec nic.

Na začátek dobrý.

Ďábelská Zelda