Národní den, den barev

Dnešní den jsme si vyprávěli o tom, proč je 28.října státním svátkem. Povídali jsme si o státních symbolech, o době před vznikem Československa, o válce, o našem prvním prezidentovi. Zhlédli jsme i několik krátkých videí, která nám přiblížila tuto dobu a postavu prezidenta Masaryka. Mnozí si pamatovali mnoho informací z minulého školního roku. Navázali jsme i na náš lapbook, který jsme si v první třídě zavedli a rozšířili ho o další informace a o pracovní list, který se zabýval naší hymnou. Hymnu jsme si zazpívali a naučili jsme se správnému chování při jejím poslechu.

Pracovali jsme samostatně i ve dvojicích, bylo to fajn.

Protože i pan prezident předává v tento den státní vyznamenání, i my jsme vyrobili rodičům vyznamenání. Za co, to už každý musí říct rodičům sám.

V barvách naší státní vlajky - červené, modré a bílé přišli do školy téměř všichni žáci i učitelé. O velké přestávce jsme sestavili naší státní vlajku před školou.

A teď hezké podzimní prázdniny.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 25.10.2022