Listopad

V pondělí 5.11.k nám přijela na besedu nevidomá Petra z libereckého Tyflocentra, které slouží jako centrum služeb pro zrakově postižené. S sebou měla vidoucí kolegyni a vodícího psa. Petra nám vysvětlila zásady práce s vodícími psy a ukázala nám spoustou kompenzačních pomůcek pro nevidomé či špatně vidící.

Další pondělí jsme měli naplánovaný workshop čtenářství Kláry Smolíkové, známé spisovatelky nejen pro děti, ale i pro dospělé. Spousta dětí znala knížku Vynálezce Alva či Knihožrouty. My jsme měli workshop ke knížce Dům ztracených příběhů: Co se stalo s cestovatelem Mrázem?, kdy hrdinou příběhu se stává sám čtenář. Podobnou hru jsme si s osobní knihou Dům ztracených příběhů užili během besedy. Dozvěděli jsme se, jak vzniká knížka. Kromě setkání s „opravdovou“ spisovatelkou si děti užily i autogramiádu.

Také nám skončilo plavání. A jak jsme dopadli?  15 dětí si vyplavalo delfína, jedna kapříka a želviček mělo 5 dětí. Dohromady jsme naplavali (jak si děti spočítaly) 14kilometrů a 41 metrů.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 01.01.2019