Zprávičky ze školky

Zprávičky z naší školičky

S návratem ptáčků k nám do školky přiletělo spoustu zajímavých akcí. Z předškolních dětí se na jeden den stali „malí stavitelé“. V projektovém dni si vyzkoušely navrhovat plán města a z kostek z Lega společně stavěly různé stavby. Ve všech třídách si děti zasadily semínka, která poté pozorovaly, jak se probouzí. Společně jsme oslavili svátek naší planety Země plněním úkolů. Na konci měsíce dubna si děti z Motýlků zasely semínka ředkviček, hrachu a mrkve na zahradě MŠ. 29. 4. měli ve školce slet všichni čarodějové a všechny čarodějnice z okolí. Ke Dni matek si děti připravily pro maminky krásné vystoupení a obdarovaly je vlastnoručně vyrobenými dárečky. Děti měly možnost zúčastnit se prvního jarního školkového zpívání, kde sólově zazpívaly vybranou písničku před ostatními dětmi a na závěr byli všichni zúčastnění odměněni. Měli jsme možnost strávit dopoledne s Policií ČR a Den dětí jsme oslavili u zákupských hasičů. V červnu se uskutečnily dopolední výlety v okolí Zákup. Děti třídy A se vyšplhaly na vrchol Kamenického vrchu. Děti třídy B a C se vydaly za zvířátky do Bohatic, kde byly zaslouženě odměněny zmrzlinou. Naši předškoláci se rozloučili nočním spaním ve školce, kdy se proměnili v indiány.

Přejeme všem dětem i rodičům krásné zážitky z prázdnin a těšíme se na setkání v září.

Kolektiv MŠ Zákupy

Autor: Eva Šefčíková