Vánoční besídka 2018

Venku ještě panovalo přítmí, když jsme společnými silami zdobili stromek, aby měl Ježíšek kam nadělovat. Modifikací anglické hry „I have never…“ jsme si první hodinu zopakovali, cože není dobré během vánočních svátků dělat (čili BOZP o prázdninách), a jako vedlejší produkt nám vznikla lákavá tombola z domácího cukroví.

Pak už jsme pospíchali zasněženými Zákupy do kostela na školní koncert. Sedmé třídy jako jediné z druhého stupně přispěly ke koncertu velmi pěkně převedenou anglickou koledou „Deck the halls“. Překvapením byla píseň Chtíc, aby spal, v podání nově vzniklého „Sboru zákupských učitelů.“ Na zpáteční cestě jsme využili zbylého sněhu na mostě a naaranžovali živé sousoší „7.B se kouluje“.

Po návratu jsme se zahřáli horkým čajem a zakousli k němu cukroví od maminek. Adélka nám připravila pěknou párovou hru a Ondra napínavé pokusy, ale my už jsme se nemohli dočkat toho Ježíška! Tak jsme si s pomocí youtube zacinkali na zvoneček… a byl tady! Houf vánočních skřítků roznášel dárky a nejvíce jich dostala paní učitelka, která za ně tímto moc děkuje.

Dalšího programu se ujaly sestry Adélka se Zuzkou – vynikající nápad zahrát si vtip jako scénku. Mírova blondýna hledající vánoční stromek, Davidova „vytuněná“ sestra nebo Ondra jako učitel odmítající vstávat neměly chybu – určitě ještě někdy zopakujeme. Nechyběla trocha akrobacie  - žákovská pyramida a levitující čtveřice odvážných. Markéta připravila hru se slovy, avšak dopoledne uteklo jako voda a kdo by byl poslední den ve škole o minutu déle, že?! Bleskově jsme do tašek naházeli cukroví, dárky, hrnky, mobily – ať žijí vánoční prázdniny!

Autor: Mgr. Dagmar Heráková
Publikováno: 21.12.2018