Exkurze ekocentrum Divizna a zoo Liberec

Ve středu 18.5. jsme se vypravili do Liberce na program Včely, který si pro nás připravilo ekocentrum Divizna. Program se odehrával v areálu zoologické zahrady. Pomocí názorných pomůcek a ukázek ze včelařské praxe se děti dozvěděly, jak včela vypadá a jak se vyvíjí, kdo žije v úlu a jakou tam má úlohu. Na ukázkách včelích produktů se seznámily s významem včel pro člověka a zjistily, kde se bere med, pyl a vosk. Program byl interaktivní, děti prožily život včely, sbíraly nektar aj. Na závěr programu jsme nahlédli do života skutečných včel v úlech umístěných v zoologické zahradě.

Poté jsme se prošli zoologickou zahradou, obdivovali jsme různé druhy zvířat a samozřejmě si děti mohly koupit něco na památku a něco dobrého na zub.

Výlet se vydařil a počasí nám přálo.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 22.05.2022