Halloween

V pondělí 1.11.jsme si ve třídě uspořádali Halloween. Všichni přišli v kostýmech, ve třídě se objevili čarodějnice, upíři, no prostě různé strašidelné bytosti. Povídali jsme si o Halloweenu, ale hlavně o Dušičkách, památce zesnulých. I děti již tento zvyk znaly a chodí se svými rodiči nebo prarodiči zapálit svíčku na hřbitov.

Při angličtině si děti zazpívaly písničku Trick or treet, která je právě o Halloweenu.

Vyrobili jsme si lucerny jako dekoraci a halloweenské dýně z papíru.

Laura oslavila v tento den svoje narozeniny a tak si děti si pochutnaly na dobrotách.

Zahráli jsme si několik her, ale také jsme se učili. Čekalo nás čtení a počítání.

Dokonce jsme si upekli „useknuté prsty“, což děti bavilo ze všeho nejvíc. A tak vážily, míchaly, loupaly mandle, hnětly a válely těsto, vytvarovaly prstíky a nakonec i vše upekly.

Úplně nakonec jsme se rozloučili diskotékou, kde se všechna strašidla vyřádila.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 06.11.2021