Seznamovací pobyt

V pondělí 20.9. začal seznamovací pobyt 1.A. Naše třída je letošní rok je ve znamení skřítků a víl. Celý rok nás tedy budou doprovázet tyto bytosti, zároveň příroda, les, lesní zvířátka.

Dopoledne jsme vyrazili na Kamenický vrch. Z vyhlídky jsme si prohlédli naše město, učili jsme se poznávat stromy, pozorovali jsme přírodu. Nakonec se děti rozdělily do čtyř skupin -- skupina skřítka Meduňky, skupina skřítka Kaštánka, skupina skřítka Rakytníčka a skupina skřítka Ostružinky. Každá skupina postavila v lese skřítkům domečky. A pak jsme se vypravili do školy posilnit se obědem.

Po obědě jsme opět vyrazili do přírody, tentokrát do zámeckého parku. Děti ve skupinách plnily úkoly na obratnost (veverka), moudrost (sova), rychlost (zajíc) a  bystrost (liška). Zahráli jsme si různé hry, kde týmy musely spolupracovat, přemýšlet, ale hlavně se dobře bavit.                 .

Po návratu do školy už na nás čekalo několik šesťáků, kteří nám pomohli připravit několik disciplín pro rodiče. Rodiče si připomněli dětská léta a absolvovali slalom, hod na cíl, chůzi na chůdách, aj. Společně jsme opekli buřtíky a pak vyrazili na zámek na výstavu draků. Čekala nás prohlídka starobylého zámeckého sklepení doplněná o postavy rytířů, draků a pohádkových princezen. Byla to strašidelná prohlídka, ale překonali jsme strach a zvládli jsme to. Krásná byla i výstava hraček, se kterými si hráli děti v dobách minulých. Jsme rádi, že nám bylo umožněno zámek ve večerních hodinách navštívit.

Po večerní procházce po Zákupech jsme si v naší třídě rozprostřeli karimatky a spacáky a vše připravili na spaní. Ale to ještě nebylo vše. Po setmění jsme prošli školou za svitu svíčky. Podívali jsme se i na místa, kam se děti během roku nepodívají. A co se nestalo! Objevili jsme dva skřítky, kteří u nás ve třídě zůstávají jako maskoti a budou nás doprovázet na všech akcích a výletech.

A pak už následovala večerní hygiena a pohádka. Za celý den byli všichni unaveni, takže spali, jako když je do vody hodí.

V pátek, po snídani, jsme se vypravili na Český ranč. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o zvířátkách na ranči, pozorovali jsme zvěř v oboře. Super bylo to, že jsme mohli vejít do ohrady mezi zvířátka, pohladit si je a nakrmit. Největším zážitkem však byla projížďka na koni. Všichni vyzkoušeli, jaké je to v koňském sedle a jízdu si užili.

A tím naše dvoudenní výprava skončila. Byla dobrodružná, napínavá, poučná i zábavná. Prostě super!

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 29.09.2021