Mikuláš a Vánoce v 1.B

V pátek 4. prosince se naše třída proměnila v peklo a v něm spousta malých čertíků a jedna velká čertice. Přestože nemohl, kvůli koronaviru, přijít opravdický Mikuláš s čerty a andělem, i tak jsme si to ve škole užili. Dokonce jsme dostali i malou výslužku v podobě čokoládového Mikuláše. A přitom jsme se ještě zvládli i něco naučit. Jsme prostě šikovní čertíci!

A tak jsme se mohli těšit na vánoční besídku, která se konala za 14 dní. A jak probíhala? Nejdříve jsme si formou soutěží a hádanek připomněli vánoční zvyky a tradice, potom jsme přednášeli vánoční říkanky, básničky a koledy. Protože nám vyhládlo, tak jsme si uvařili čaj a mlsali výborné cukroví od maminek a babiček. Když jsme se posilnili, pustili jsme se do výroby vánočního svícínku a přáníčka. Když jsme uklidili vše po vyrábění, tak přišla nejočekávanější chvíle, a to rozdávání dárečků. Každý dostal dárek od spolužáka, a navíc nám ještě něco přinesl opravdový Ježíšek – nějaké potřeby do penálu, a hlavně krásné hry (pexetrio a dřevěné počítadlo). Po celou dobu jsme poslouchali vánoční koledy (zpívat jsme nemohli). Potom už jsme si jen hráli a navzájem si ukazovali dárečky. Kdo chtěl, mohl sledovat vánoční kreslené pohádky na interaktivní tabuli. Nakonec jsme si rozkrojili jablíčko, abychom věděli, zda nás čeká v příštím roce štěstí a zdraví nebo ne. Napjatě jsme čekali, co se objeví a objevila se ……hvězdička! To bylo radosti!

Než jsme se rozešli na vánoční prázdniny, tak jsme ještě uklidili třídu a popřáli si krásné Vánoce. No a řekli jsme si, že se po prázdninách budeme těšit, až se všichni ve zdraví opět sejdeme ve škole.

Autor: Mgr. Ivona Venhauerová
Publikováno: 02.01.2021