Jablečný týden

Nastal podzim a v sadech a zahradách se usilovně sklízí. Proto jsme se rozhodli více zaměřit na naše nejoblíbenější ovoce, a tím jsou jablka. Jablkům jsme věnovali celý tzv. „jablečný týden“.

V přírodovědě jsme si řekli, jak pečovat o ovocné stromy a za domácí úkol jsme měli zjistit několik odrůd jablek. Ve vlastivědě jsme zjistili, kde všude jablka rostou. V pracovních činnostech jsme vyrobili kašírováním jablíčka, která byla od těch skutečných téměř k nerozeznání. Také jsme si upekli štrúdl, který nestihl ani vychladnout a jen se po něm zaprášilo.  Při výtvarné výchově jsme si jablíčka nakreslili. A celý týden jsme se těšili pohledem na výstavku výpěstků, které si děti přinesli do soutěže „Jablko roku“. Soutěž jsme na konci jablečného týdne společně vyhodnotili poté, co se děti staly porotou a vybraly jako nej jablíčko Kristiána. Všechna jablíčka jsme nakonec rozkrájeli a s chutí snědli. To byla nejlepší tečka za naším jablečným projektem.

Autor: Mgr. Ludmila Mitáčová
Publikováno: 09.10.2019