Ohlédnutí za 2. pololetím

OHLÉDNUTÍ ZA 2. POLOLETÍM V MŠ ZÁKUPY

Zimu jsme vyhnaly tradičním vynášení Morany, společně jsme si ji vyrobily a vyhodily do řeky Svitávky. Jaro konečně mohlo přijít. Navštívila nás už po druhé autorka knih Lenka Jakešová a předčítala dětem. Děti bedlivě poslouchaly a nově měly zařazen muzikál, kdy hrály postavy z knih.

Nádherné počasí už je ve znamení výletů, nejstarší „Mravenečci“ putovali za bledulkami do Pekla. Vyrazily vláčkem do České Lípy a následně pěšky přes Svojsíkovu stezku.

Rodiče jsme zapojili také! Společně s dětmi tvořili výrobky na Velikonoce a Čarodějnice. Vyrobené výrobky jsme si vystavily ve školce a mohli se společně kochat, jaké krásné výtvory rodiče s dětmi vytvořili.

Ze třídy „Soviček“ a „Mravenečků“ se na jeden den stali „malí stavitelé“. V projektovém dni si popovídali, jaké druhy mostů jsou, z kostek z Lega zkoušeli stavět mosty, a nakonec si společně postavili Karlův most.

Nově k nám přijelo Divadlo Dětí z Karlových Varů a zahrály nám ekol. program s pohádkou „O prasátku Arturovi“. Dětem hravou formou ukázali, jak třídit odpad a co dělat, či nedělat venku. Za odměnu jsme dostaly dárečky do MŠ.

Každoročně přijíždí firma PRIMA VIZUS a zkontroluje dětem očička. S předstihem se dětem zjistí jejich oční vady.

Předškoláky 7. 5. 2024 čekal zápis do ZŠ a úspěšně jich do školy odchází 24. Tento den jsme ale i navštívili Zákupské hasiče. Prohlédli jsme si jejich motorová vozidla, veškerou techniku, vybavení a nesmělo chybět houkání ze sirény. Děti předaly ručně vyrobené hasičské auto a hasící přístroje.

Vystoupení jsme si letos připravily nejen pro maminky ale pro celou rodinu k oslavě Dne rodin. Každé dítě si pro svoji rodinu vyrobilo dárek na památku. Ve zpívání jsme pokračovali v pěvecké soutěži „Jarní školkové zpívání“.

Školní rok jsme zakončili výlety. Třída nejmladších „Včeliček“ vyrazila vlakem do Rynoltic na exkurzi do rodinného včelařství „Medová královna“. Třída C „Mravenečci“ prošla všechny stezky v Brništi. Děti třídy B a C jeli autobusem do Zooparku v Zelčíně, kde měli připravený program – komentované krmení ve výbězích se zvířaty a výtvarné tvoření.

Nakonec jsme se rozloučili s našimi předškoláky. Děti si pro rodiče připravili slavnostní vystoupení „Bál mravenečků“. A na konci dostali dárečky pamětní knihy, dřevěné mravenečky od paních učitelek. Pro ty nejodvážnější čekala přespávačka v MŠ.

Foto z akcí viz fotogalerie.

Kolektiv MŠ Školní

Autor: Eva Šefčíková