Třetí zpráva z pirátského deníčku

Ahoj piráti a pirátky,

čtěte třetí a poslední zprávu z pirátského deníku.

V březnu jsme se tradičně zapojili do akce ŽP Ponožkový den, což znamenalo, že jsme si na každou nožku oblékli jinou ponožku.

V dubnu jsme se zaměřili především na naši Zemi. V projektu Den Země jsme zkoumali odpad a učili se třídit odpad. Nejprve jsme ve třídě zvládali teorii a potom jsme si své znalosti potvrdili při úklidu našeho města. Tím však náš projekt nekončil. Užili jsme si také pohádku Prasátko Pepa, který nás zábavnou formou provedl pravidly třídění odpadů. A když k nám do školy zavítal Tonda Obal, tak jsme poznali, co se vlastně s tím roztříděným odpadem děje. V tomto měsíci se naši zpěváčci účastnili pěvecké soutěže Vrabčáček. Zpívali s chutí a svá vystoupení si užili. A protože duben končí sletem čarodějnic, plnili jsme celý den čarodějnické úkoly a těšily se na večerní rej kolem ohně.

V polovině května jsme vyrazili na školní výlet do Starých Hradů. Zde jsme nejprve prozkoumali sklepení, ve kterém našli své úkryty vodníci, obři, draci a samozřejmě i čerti. A víte, co je pro čerta největší trest? No přeci umyvadlo, voda a mýdlo. Pak jsme vyrazili na nádvoří zámku a zde se učili lítat na koštěti. To abychom dokázali vyletět až na půdu, která se hemžila obrovským množstvím čarodějnic – laskavých, moudrých, znalých, ale i strašidelných, zlomyslných a hloupých. A my se utvrdili, že čarodějnice mají povahy nás lidí. Takže každý z nás si tam našel tu svou.

V květnových dnech jsme si užili i sportování  - Májové štafety, Běh zámeckým parkem. Všude jsme se zapojili a podali skvělé výkony, zejména v chlapecké štafetě, tu jsme i vyhráli. Také jsme plnili zvířátkový úkol VČELIČKA, se kterým byl úzce spjat i náš další projekt. A protože nás z pobřeží sleduje rodičovstvo, tak jsme obdrželi sklenici medu od pravých a nefalšovaných včeliček. Využili jsme toho a zavítali do školní kuchyňky, ve které jsme si sami připravili malou medovou svačinku. Včeličky děkujeme, byla to mňamka.

Červen byl červen. To se nám už moc nechtělo, ale poklad je poklad a my ho stále ještě neměli. Ale za to jsme měli setkání s rodiči v zámeckém parku. Letos to bylo pirátské setkání, při kterém jsme si hráli a učili společně s našimi rodiči. Bylo to fajn a my zjistili, že i naši rodičové jsou dobří piráti.

A vysvědčení na sebe nedalo už čekat. Ano máme ho všichni a máme z něho radost, protože jsou na něm skoro samé jedničky. Ale to není důležité, důležitější jsou naše nově získané schopnosti, dovednosti, znalosti, zlepšení, radosti.

A co paní učitelka na vysvědčení hodnotila? V českém jazyce to byla spodoba, slabiky bě, pě, vě, mě, slovní druhy, vlastní jména a souvětí. V matematice jsme se zaměřili pouze na jedno téma, ale oooooooobrovské. Byla to násobilka. A myslíme si, že ji docela umíme, snad ji přes prázdniny nezapomeneme. V prvouce bylo taky hodně témat, nejvíce nám dalo zabrat téma ČAS.

A čas nám opravdu letěl, všem stejně rychle a spravedlivě, a tak jsme se dostali na konec školního roku, objevili náš poklad. A co je tím pokladem? No přeci 2 měsíce prázdnin. Jupí, my jsme se dočkali  zasloužených a vysněných prázdnin. Piráti, užijme si je a těšme se na vodáckou výpravu ve 3. třídě.

za piráty M.K.

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová