Zahájili jsme školní rok 2018/2019

Prázdniny jsou za námi a začal nový školní rok. Práce ve škole se nezastavily ani během měsíců července  a srpna. Byly provedeny malířské práce, nátěr plotu kolem základní školy, výměna topných těles ve školní jídelně a množství dalších drobných oprav.

Školní ubytovna, sportovní areál a školní jídelna byly o prázdninách plně vytíženy a jejich služeb využívali sportovci ze všech koutů republiky.

Školní rok 2018/2019 byl zahájen dne 3.září, kdy jsme v šestnácti třídách základní školy přivítali 324 žáků, včetně 36 prvňáčků.

Nově jsme otevřeli třetí oddělení školní družiny pro žáky 4. - 5.tříd. Kapacita školní družiny se tak rozšířila na 90 žáků.

Ve čtyřech třídách mateřské školy máme 97 dětí. V MŠ Školní jsou třídy se 75 dětmi, v MŠ Nové Zákupy je jedna třída s 22 dětmi.

O děti a žáky se stará 7 učitelek školy mateřské, 24 učitelů základní školy, 3 vychovatelky školní družiny,    4 asistenti pedagoga, 8 provozních zaměstnanců a 7 kuchařek.

Sportovní areál a ubytovna jsou součástmi školy provozovanými v rámci vedlejší hospodářské činnosti. Pracují zde 2 zaměstnanci. Celkem má příspěvková organizace ZŠ a MŠ Zákupy 55 zaměstnanců.

Přeji všem žákům a zaměstnacům školy hodně zdaru, síly, radosti a chuti do práce ve 149. roce povinné školní docházky.

Publikováno: 04.09.2018
Ročník: 2018-2019