Turnaj v basketbalu

Basketbal 21.4.2023 kategorie IV. (chlapci 8. a 9. ročník)

Již podruhé v tomto školním roce se u nás v Zákupech sešli žáci osmých a devátých ročníků základních škol, na turnaji v basketbale. Přestože byly osloveny všechny školy v okrese Česká Lípa, přihlásilo se pouze 6 škol a přijely jen 4. Každého účastníka tedy čekali 3 zápasy, které se hrály 2 x 10 minut. Naši školu reprezentovalo 14 žáků. Z devátých tříd: David Korytář, Vojtěch Horáček, Jaroslav Adamec, Tomáš Vondráček, Lukáš Kaňkovský, Tomáš Mrázek, Jan Hlinčík Antonín Markl, a Denis Ornst. Z osmiček Petr Bukvic, Ondra Kopas, Jaroslav Nedbal, Pavel Havlík a Kristián Knespl. Ve třech utkáních jsme dokázali porazit pouze družstvo ze Cvikova. Kluci z Náměstí v Novém Boru a Špičáku z České Lípy byli zkrátka lepší. Až při posledním utkání se našim klukům začalo dařit. Procházeli obranou až pod koš, prosadili se přesnou přihrávkou do pohybu, výborně pivotovali, neustále se uvolňovali, a hlavně se přestali bát střílet. Velkou proměnu udělali i v obraně. Komunikovali spolu, obsazovali si hráče, hlídali si svoje posty, stavěli obranu včas, a především dodržovali pokyny trenéra a kapitána. Nakonec z toho bylo 3. místo.  Kluci i přesto, že nikdo z nich není „baskeťák“, dokázali, že umí hrát hezký basketbal. Hodně se toho naučili na hodinách tělocviku, na kroužku i sami ve volném čase, přestože neměli téměř dva roky tělocvik kvůli covidu. Díky kluci za vzornou reprezentaci.

Díky panu Brožovi, který zorganizoval turnaj a sehnal skvělého rozhodčího.

Díky panu řediteli Čestmíru Kopřivovi, který mě uvolnil z vyučování, poskytl k turnaji naši halu, a hlavně se věnuje našim žáků na kroužku basketbalu. Osmáci toho umí s basketbalovým míčem opravdu hodně.  Kluci devátých tříd přispěli týmu hlavně dobrou fyzičkou a tělesnou výškou (i když náš výškový průměr byl asi nejnižší ????).

Autor: Mgr. Miloš Nováček
Publikováno: 26.04.2023