Sportovní den v DD Nové Zákupy

$article->head

Sportovní dopoledne 9.B v DD Nové Zákupy

Dne 16.9.2022 navštívili žáci 9.B Domov důchodců v Nových Zákupech. Cílem návštěvy bylo po několika letech opět navázat spolupráci mezi Domovem a naší školou a pomoci s realizací sportovního dopoledne pro seniory, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých. Žáků se zúčastnilo celkem 13. Prvním úkolem bylo vyvézt ze čtyř pater budovy všechny účastníky akce, kteří se pohybují na vozíku. Poté se každý žák ujal jednoho seniora.  O toho se během sportovního dopoledne staral a objížděl s ním všechna stanoviště s úkoly. Ne vždy byla manipulace s vozíkem jednoduchá, ale žáci byli velmi učenliví. Někteří senioři si rádi popovídali, s jinými byla komunikace náročnější pro špatný sluch či zrak. Žáci byli velmi pozorní, trpěliví a výborně se o své svěřence starali. Rozhodně ukázali, že jsou spolehliví a podle slov pečovatelek se osvědčili. Všichni by se rádi podobné akce opět zúčastnili.

Rozhodně to byla pro všechny dobrá zkušenost. Věřím, že nezapomenutelná.

 

A jak tuto akci hodnotí samotní žáci?

„Moc jsem si to užil. Měl jsem milého pána a hezky se s ním povídalo. Na konci jsem od něj dostal i medaili.“

„Líbilo se mi tam, jenom mi bylo líto těch lidí, jak jsou nemocní.“

„Bylo to super, dobře jsem si popovídal s některými důchodci.“

„Bylo to pěkné, bavilo mě to. Nejlepší byla ta stanoviště. Chtěla bych tam ještě někdy.“

„Chtěla bych tam se třídou znovu. Bylo to hezké, příjemné, pohodové a super. Ráda jsem jim pomohla a ráda je uvidím znovu.“

„Lepší, než jsem čekal.“

 

Mgr. Miluše Nováčková

Připojené fotografie

Autor: Mgr. Miluše Nováčková
Publikováno: 22.09.2022
Ročník: 2022-2023