Přivítání prvňáčků

Přivítání našich prvňáčků

Ve středu 1. září se uskutečnilo v zahradě naší školy slavnostní přivítání prvňáčků. Kluci a holčičky se zvědavostí, natěčeni, někteří trochu i s obavami přicházeli ráno se svými rodiči na školní zahradu.

Jako první přivítal rodiče s dětmi pan ředitel školy, poté několik slov pronesl pan starosta města Zákupy a svá slova podpory prvňáčkům vyjádřil i pan starosta Brniště (naše řady žáků posílilo 13 dětí z Brniště, z toho 5 prvňáčků a 8 žáků 6. tříd).
Pak už si své prvňáčky začaly zvát k sobě třídní paní učitelky. Každý prvňáček byl nejprve ošerpován, poté prošel kouzelnou slavnostní bránou, která ho proměnila na školáka a obdržel tašku se školními potřebami, které pro žáky 1. tříd zakoupilo město Zákupy. Zároveň byl každý prvňáček vyfocen ve fotokoutku a rodiče si mohli domů ihned odnést fotografie.

Do 1. tříd nastoupilo 31 nových prvňáčků.

Přejeme našim prvňáčkům, ať se jim u nás ve škole líbí a ať se do školy pokaždé těší.

Autor: Mgr. Jaroslava Neumannová
Publikováno: 01.09.2021