Přespolní běh 2022 - 2. stupeň

$article->head

Ve středu 14. září jsme za velmi nepříznivého deštivého počasí, vyrazili se žáky a žákyněmi z druhého stupně na přespolní běh. Soutěžilo se v družstvech pod Rasovou hůrkou, v příměstských lesích České Lípy. Indiánské léto se ztratilo, a naopak přišel déšť ze severního Atlantiku. Naštěstí teplota neklesla pod 12 °C a v 10 hodin se už dalo běžet závod v kraťasech a tričku. V kategorii 6. a 7. tříd běželo družstvo dívek ve složení: Anežka, Eliška, Thea a Terka. Žel nám pro nemoc nedorazila naše nejlepší vytrvalkyně Linda, a tak děvčata dosáhla na 11. místo v okrese. Nejlepší čas z družstva měla Anežka.

Družstvo chlapců 6. a 7. tříd jsme měli kompletní. Nikolas, Oskar, Matyáš, Marek a Robert stačili na pěkné, dělené 4. - 5. místo. Marek zaběhl skvělý čas, 1 500m v terénu za 5:28,0 s (9. v celkovém pořadí). Stačily pouhé 4 body a celé družstvo by bylo na bedně.

V kategorii děvčat 8. a 9. tříd nás reprezentovala Kristýna, Iveta, Amálka, Žaneta a na poslední chvíli ještě Nikča. Děvčata vybojovala 11. příčku. Nejrychlejší byla „Amy“ 1500m v terénu za 6:44 s.

Poslední vyběhli na trať chlapci 8. a 9. tříd. Toto družstvo bylo stabilní, beze změn a kluci se na závod těšili. Družstvo ve složení Pavel, Petr, Kristián, Lukáš a jediný deváťák Tomáš, skončilo těsně pod bednou na 4. místě. Nejlépe běželi Kristián a Pavel. Doběhli na 11. a 12. příčce, s časy 11:15,0 s a 11,19,0 s. Tito chlapci však běželi dvojnásobnou trať než předchozí kategorie, a to 3000 m.  Skvělá práce. Od bedny, bronzové příčky nás dělilo 26 bodů.

Všem našim vytrvalcům děkuji za reprezentaci, skvělou přípravu na závod (rozklusání, rozcvičku, prohlídku tratě), dochvilnost a vzájemné povzbuzování na trati. Byli jste skvělí. Dík.

Autor: Mgr. Miloš Nováček
Publikováno: 23.09.2022
Ročník: 2022-2023