Vysvědčení za 1.pololetí

Žákům 1. a 2. tříd bude předán výpis z vysvědčení 28.1.2021 čtvrtou vyučovací hodinu.

Žákům 3. – 9. tříd vzhledem k omezení osobní přítomnosti žáků na vyučování ministerstvo školství prodloužilo termín pro předání výpisu z vysvědčení. Ten musí škola předat nejpozději třetí vyučovací den po návratu žáků do školy.

Škola zpřístupní dne 28. ledna 2021 obsah výpisu z vysvědčení všem žákům a zákonným zástupcům ve školním informačním systému „Bakaláři“.

Hodnocení žáků naší školy bude na konci 1. pololetí školního roku 2020/2021 probíhat dle běžných pravidel jako v předchozích letech v souladu s platnou legislativou. Zároveň při hodnocení zohledníme zásadním způsobem specifickou situaci a vysoký podíl distanční výuky v tomto pololetí. Hodnocení vychází jednak ze zjištěné míry dosažení výstupů u jednotlivých předmětů, ale je přihlíženo i k dalším skutečnostem ovlivňujícím výsledky vzdělávání, kterých žák v hodnoceném období dosáhl.

Takovými skutečnostmi jsou:
• účast a aktivita na distanční výuce,
• osvojení si nové dovednosti komunikovat v prostředí Bakalářů a Teamsů s učiteli i spolužáky,
• řešení problémů spojených s distanční výukou, tvořivost, adaptabilita apod.,
• schopnost organizovat si čas a učení v podmínkách, v nichž žák výrazně přebírá odpovědnost za svou práci,
• to, jak si osvojil nové digitální kompetence související s distanční výukou synchronní i asynchronní formou,
• to, jak plnil zadané úkoly (včasnost, kvalita, ale i tvořivost),
• to, zda a jak plnil další doplňkové úkoly,
• to, zda si žák pamatuje znalosti nabyté při prezenční výuce a dříve osvojené znalosti a dovednosti dokáže při dalším procesu učení používat.

Dále připomínáme termíny prázdnin: pololetní prázdniny 29.1.2021, následují jarní prázdniny 1.2. – 7.2.2021.

Návod na zobrazení pololetního hodnocení žáka v systému Bakaláři najdete v přiloženém souboru níže.

Publikováno: 22.01.2021
Ročník: 2020-2021